ენერგეტიკის სასწავლო ცენტრის წარმომადგენლები ქ. თელავის საჯარო სკოლების მოსწავლეებს შეხვდნენ
საქართველოს ენერგეტიკისა და წყალმომარაგების მარეგულირებელი ეროვნული კომისიის (სემეკ) მიერ დაფუძნებული ენერგეტიკის სასწავლო ცენტრის ინიციატივითა და ორგანიზებით, სკოლის მოსწავლეებისათვის დაიწყო პროექტი -  „ელექტროენერგიის გზა დაბადებიდან ჩვენამდე“. პროექტის მიზანს წარმოადგენს  ელექტროენერგიის წარმოებიდან მოხმარებამდე სრული ციკლის შესახებ მოსწავლეების ინფორმირება, განახლებადი ენერგიების, საქართველოს მწვანე ენერგეტიკული პოტენციალის თაობაზე მათი ცნობიერების დონის ამაღლება.
ენერგეტიკის სასწავლო ცენტრის წარმომადგენლებმა  ქ. თელავის 10 საჯარო სკოლის 150-ზე მეტ მოსწავლეს გააცნეს პროექტის მიზნობრიობა და მონაწილეობის პირობები.  პროექტის ფარგლებში, მონაწილეებს ჩაუტარდებათ ტრენინგები და მოეწყობა მოსწავლეების მიერ შექმნილი თემატური ნამუშევრების გამოფენა, გამარჯვებულ მოსწავლეებს გადაეცემათ ფასიანი საჩუქრები. ამასთანავე, მათთვის მოეწყობა საზაფხულო სკოლა. პროექტის პარტნიორია კორპორაცია „ქინძმარაული“.
სემეკისა და ენერგეტიკის სასწავლო ცენტრის ერთობლივი პრიორიტეტია ენერგეტიკის საკითხებზე სკოლის მოსწავლეების ცოდნის დონის ამაღლება, განახლებადი ენერგიების ათვისებისა და ენერგოეფექტურობის შესახებ მათი ინფორმირება, ამასთანავე  პროფესიის არჩევისას ენერგეტიკის სექტორით მათი დაინტერესების გაზრდა.

A new educational project titled “The Path of Electricity from Production To its Consumption” has been launched for school students through the initiative and coordination of the Energy Training Center, established by the Georgian National Energy and Water Supply Regulatory Commission (GNERC). The project aims to inform students about the complete cycle of electricity—from production to consumption—and to raise their awareness of renewable energy sources and Georgia’s green energy potential.
Representatives of the Energy Training Center met with more than 150 students from 10 public schools in the city of Telavi, where they introduced the project’s objectives and participation terms. As part of the project, students will undergo targeted trainings and showcase their creative, thematic works in an exhibition. Winning students will receive special prizes and will be invited to attend a summer school. The project is supported by its partner, Corporation Kindzmarauli.
GNERC and the Energy Training Center jointly prioritize increasing students’ knowledge of energy-related issues, promoting awareness of renewable energy and energy efficiency, and fostering greater interest in the energy sector as a career path.