ენერგეტიკის სასწავლო ცენტრი და იუნისეფი იწყებენ ახალ პროექტს სასმელი წყლის ხარისხის და რესურსების შესახებ ახალგაზრდების ინფორმირებისთვის
პროექტი განხორციელდება ქ. ბათუმში, ქ ქუთაისში, ასპინძის, დედოფლისწყაროს, თეთრიწყაროს,  ყაზბეგის, ხაშურისა და გარდაბნის მუნიციპალიტეტებში. პროექტის ფარგლებში მოსწავლე-ახალგაზრდებს ჩაუტარდებათ ტრენინგები სასმელი წყლის ხარისხის მნიშვნელობის და მისი მახასიათებლების, წყლის რესურსების ეფექტიანად გამოყენებისა და ენერგოუსაფრთხოების საკითხებზე. გარდა ამისა, გაიმართება საჯარო ლექციები ენერგეტიკის სექტორში ქალების როლის გაძლიერებისა  და             ენერგეტიკოსის, როგორც მომავლის პროფესიის შესახებ.
პროექტი  მიმდინარე წლის პირველ აგვისტოს დაიწყო და ნოემბრის ბოლომდე  გაგრძელდება.
სასწავლო ცენტრის შესახებ: საქართველოს ენერგეტიკისა და წყალმომარაგების მარეგულირებელ ეროვნულ კომისიასთან არსებული ელიზბარ ერისთავის სახელობის ენერგეტიკის სასწავლო ცენტრის მიზანია ელექტროენერგეტიკის, ბუნებრივი  გაზისა  და წყალმომარაგების სექტორების  აქტუალურ საკითხებზე საზოგადოების ცნობიერების ამაღლება, პროფესიული განვითარებისა და კვალიფიკაციის ამაღლებისთვის სპეციალური სასწავლო კურსების/პროგრამების განხორციელება, აქტივობებისა და საქმიანობების პრიორიტეტული მიმართულებების განსაზღვრა, დაინტერესებულ პირებს შორის გამოცდილებისა და ცოდნის გაცვლა, კვლევების ჩატარება, სამეცნიერო-საგანმანათლებლო ხასიათის პროექტების მომზადება.
გაეროს ბავშვთა ფონდის შესახებ: გაეროს ბავშვთა ფონდი (UNICEF) 70 წელზე მეტია მუშაობს მსოფლიოს ყველაზე რთულ რეგიონებში, რათა დაეხმაროს მსოფლიოს ყველაზე მოწყვლად ბავშვებს. 190-ზე მეტ ქვეყანასა და ტერიტორიულ ერთეულში, ჩვენ ვმუშაობთ ყოველი ბავშვისთვის ყველგან, რათა ავაშენოთ უკეთესი მსოფლიო ყველასთვის. იუნისეფი 20 წელზე მეტია ეხმარება ეხმარება საქართველოს მთავრობას ბავშვთა უფლებების დაცვასა და ბავშვის უფლებათა კონვენციით ნაკისრი ვალდებულებების შესრულებაში. ჩვენი მიზანია, დავეხმაროთ ყველაზე დაუცველ ბავშვებს, ხელი შევუწყოთ მათ გაძლიერებასა და სოციალურ ინკლუზიას, შევამციროთ უთანასწორობა, რაც უარყოფითად ზემოქმედებს ბავშვებსა და მათ ოჯახებზე.
დამატებითი ინფორმაციისთვის დაუკავშირდით:
ქეთევან ბერიკაშვილი, სემეკთან არსებული ელიზბარ ერისთავის სახელობის ენერგეტიკის სასწავლო ცენტრი საბჭოს წევრი  Mob.(+995) 577310011, k.berikashvili@entc.ge , www.entc.ge

Energy Training Center and UNICEF has launched a new project to educate youth about drinking water quality and resources.
The project will be implemented in Batumi, Kutaisi, Aspindza, Dedoplistskaro, Tetritskaro, Kazbegi, Khashuri and Gardabani municipalities. Within the framework of the project, students-young people will be given trainings on the importance of drinking water quality and its characteristics, effective use of water resources and energy security issues. In addition, there will be public lectures on the empowerment of women in the energy sector and energy expert as a profession of the future.
The project started on the 1st  August this year and will continue until the end of November.
About the Training Center: The goal of the Elizbar Eristavi Energy Training Center existing under the Georgian National Energy and Water Supply Regulatory Commission is to raise public awareness of current issues in the electricity, natural gas and water supply sectors, to implement special training courses/programs for professional development and qualification improvement, to determine the priority directions of activities, to exchange experience and knowledge between interested parties, to conduct research, to prepare scientific and educational projects.
About the United Nations Children's Fund: The United Nations Children's Fund (UNICEF) has been working in the world's most difficult regions for more than 70 years to help the world's most vulnerable children. In more than 190 countries and territories, UNICEF works for every child everywhere to build a better world for all. For more than 20 years, UNICEF has been helping the Government of Georgia to protect children's rights and fulfill its obligations under the Convention on the Rights of the Child. UNICEF’s goal is to help the most vulnerable children, promote their empowerment and social inclusion, reduce inequalities that negatively affect children and their families.