დავით ნარმანიამ ენერგეტიკის სასწავლო ცენტრის პროექტში გამარჯვებული სკოლის მოსწავლეები დააჯილდოვა
საქართველოს ენერგეტიკისა და წყალმომარაგების მარეგულირებელ ეროვნულ კომისიასთან (სემეკ) არსებული ენერგეტიკის სასწავლო ცენტრის პროექტის -  „ელექტროენერგიის გზა დაბადებიდან ჩვენამდე“ ფარგლებში, ქ. მცხეთისა და მცხეთის მუნიციპალიტეტის სოფლების - მუხრანის, ახალდაბის და წეროვანის საჯარო სკოლების მოსწავლეების მიერ ენერგეტიკის თემატიკაზე შექმნილი ნამუშევრების გამოფენა-კონკურსი გაიმართა, სადაც გამარჯვებულები გამოვლინდნენ.
სემეკის თავმჯდომარემ, დავით ნარმანიამ პროექტის ყველა მონაწილეს სერტიფიკატები და სასაჩუქრე ნაკრები გადასცა, ხოლო გამარჯვებულებს - პორტატული  და პლანშეტური კომპიუტერები. ღონისძიებას ესწრებოდნენ მცხეთის მუნიციპალიტეტის მერი დიმიტრი ზურაბიშვილი, მცხეთის მუნიციპალიტეტის საგანმანათლებლო რესურსცენტრისა და საჯარო სკოლების ხელმძღვანელი პირები, ენერგეტიკის სასწავლო ცენტრის წარმომადგენლები.
„ჩემთვის ძალიან სასიხარულოა, რომ სკოლის მოსწავლეების ინტერესი ენერგეტიკის საკითხების მიმართ იზრდება, რასაც მაქსიმალურად უწყობს ხელს სემეკი და სემეკთან არსებული ენერგეტიკის სასწავლო ცენტრი. დღეს, სასწავლო ცენტრის პროექტში მონაწილე მოსწავლეებმა წარმოადგინეს ელექტროენერგიის შესახებ მათ მიერ შექმნილი ნახატები და მაკეტები.
სემეკისა და ენერგეტიკის სასწავლო ცენტრის ერთობლივი პრიორიტეტია ენერგეტიკის საკითხებზე სკოლის მოსწავლეების ცოდნის დონის ამაღლება, პროფესიის არჩევისას ენერგეტიკის სექტორით მათი დაინტერესების გაზრდა. განსაკუთრებით მნიშვნელოვანია, რომ მოსწავლეებს მიეწოდოთ სწორი ინფორმაცია ელექტროენერგიის წარმოებისა და მოხმარების შესახებ, ჩვენი ქვეყნის ენერგეტიკული პოტენციალის შესახებ, რასაც ცენტრის დახმარებით ვახორციელებთ.  ამ მიმართულებით, მომავალშიც არაერთი პროექტი გვაქვს დაგეგმილი“, - განაცხადა დავით ნარმანიამ.
სემეკთან არსებული ენერგეტიკის სასწავლო ცენტრის მიერ სკოლის მოსწავლეებისათვის პროექტი  -  „ელექტროენერგიის გზა დაბადებიდან ჩვენამდე“ განხორციელდა, რომელშიც ჩართულნი იყვნენ ქ. მცხეთისა და მცხეთის მუნიციპალიტეტის სოფლების - მუხრანის, ახალდაბის და წეროვანის საჯარო სკოლის მოსწავლეები. პროექტის, მიზანს წარმოადგენდა ელექტროენერგიის წარმოებიდან მოხმარებამდე სრული ციკლის შესახებ სკოლის მოსწავლეების ინფორმირება, განახლებადი ენერგიების, საქართველოს მწვანე ენერგეტიკული პოტენციალის შესახებ მათი ცნობიერების დონის ამაღლება. პროექტის ფარგლებში, მონაწილეებს ჩაუტარდათ ტრენინგები და მოეწყო მოსწავლეების მიერ შექმნილი თემატური ნამუშევრების გამოფენა. ამასთანავე, გამარჯვებული მოსწავლეებისთვის ენერგეტიკის სასწავლო ცენტრის ორგანიზებით ერთკვირიანი საზაფხულო სკოლა მოეწყობა.

Davit Narmania Honored Winner Students from the Energy Training Center Project
Within the framework of the project of the Energy Training Center existing with the Georgian National Energy and Water Supply Regulatory Commission (GNERC) - "The Path of Electricity from Production to Its Consumption", an exhibition-competition featuring energy-themed works by school students from Mtskheta and Mtskheta municipality villages (Mukhrani, Akhaldaba, and Tserovani) was held, and the winners were announced.
GNERC Chairman, Davit Narmania, gave certificates and gift sets to all project participants, and laptops and tablets to the winners. The event was attended by Dimitri Zurabishvili, the Mayor of Mtskheta Municipality, along with the Heads of the Educational Resource Center and Public Schools of Mtskheta Municipality, and representatives of the Energy Training Center.
"I am delighted to see the growing interest of schoolchildren in energy-related issues, which is strongly supported by GNERC and the Energy Training Center existing with GNERC. Today, schoolchildren participating in the training center's project presented their drawings and models related to electricity.
The joint priority of GNERC and the Energy Training Center is to raise schoolchildren's knowledge of energy issues and increase their interest in the energy sector when choosing a profession. It is crucial to provide students with accurate information about electricity production and consumption, as well as our country’s energy potential. We achieve this through the assistance of the Energy Training Center.  In this direction, we have planned many projects for the future as well," said Davit Narmania.
The Energy Training Center existing with GNERC has implemented a project for schoolchildren called "The Path of Electricity from Production to Its Consumption," in which public school students from Mtskheta and the Mtskheta Municipality villages of Mukhrani, Akhaldaba, and Tserovani participated. The goal of the project was to inform schoolchildren about the complete cycle of electricity production to consumption and to raise their awareness about renewable energies and Georgia's green energy potential. Within the project framework, participants received training, and an exhibition of thematic works created by the students was organized. Additionally, the Energy Training Center will reward winner students with a one-week summer school program.