ფრიდრიხ ებერტის ფონდის მხარდაჭერით ენერგეტიკის სასწავლო ცენტრმა პროექტის შედეგების პრეზენტაცია გამართა
საქართველოს ენერგეტიკისა და წყალმომარაგების მარეგულირებელ ეროვნულ კომისიასთან (სემეკ)  არსებულ ელიზბარ ერისთავის სახელობის ენერგეტიკის სასწავლო ცენტრმა პროექტის  „ელექტროენერგეტიკის, ბუნებრივი გაზისა და წყალმომარაგების სექტორში რეგულირების საკითხებზე ინფორმირებულობის დონის დადგენა და საჭიროებათა კვლევის განხორციელება“ შედეგების პრეზენტაცია გამართა. პროექტის პარტნიორია  ფრიდრიხ ებერტის ფონდი.
პროექტის რეალიზებით  გაჩნდა   ეფექტიანი და  მდგარდი შესაძლებლობა  ენერგეტიკისა და  წყალმომარაგების სექტორში  ძირითადი ტენდენციების, პრობლემების, აქტუალური საკითხებისა საჭიროებების გამოვლენისთვის, რომლის საფუძველზეც შემუშავდა გადაწყვეტებისა და ინფორმირების დონის გაზრდის  მექანიზმების სარეკომენდაციო სამოქმედო გეგმა.
საქართველოს ენერგეტიკისა და წყალმომარაგების მარეგულირებელ ეროვნულ კომისიასთან არსებული ელიზბარ ერისთავის სახელობის ენერგეტიკის სასწავლო ცენტრის მიზანია  ელექტროენერგეტიკის, ბუნებრივი  გაზისა  და წყალმომარაგების სექტორების  აქტუალურ საკითხებზე საზოგადოების ცნობიერების ამაღლება, აღნიშნულ სექტორებში დასაქმებულ პირთა და სხვა დაინტერესებულ პირთა პროფესიული განვითარებისა და კვალიფიკაციის ამაღლებისთვის სპეციალური სასწავლო კურსების/პროგრამების განხორციელება. აქტივობებისა და საქმიანობების პრიორიტეტული მიმართულებების განსაზღვრა, დაინტერესებულ პირებს შორის გამოცდილებისა და ცოდნის გაცვლა, კვლევების ჩატარება, სამეცნიერო-საგანმანათლებლო ხასიათის პროექტების მომზადება, საინფორმაციო ბაზის შექმნა და თემატური კონფერენციების მოწყობა. ცენტრში ამ დროისთვის სხვადასხვა სასწავლო კურსები მიმდინარეობს.
ფრიდრიხ ებერტის ფონდი (FES) არაკომერციული, გერმანული პოლიტიკური ორგანიზაციაა, რომელიც ეყრდნობა სოციალური დემოკრატიის ღირებულებებს. ფონდი დაარსდა 1925 წელს და ატარებს გერმანიის დემოკრატიულად არჩეული პირველი პრეზიდენტის, ფრიდრიხ ებერტის სახელს. ფრიდრიხ ებერტის ფონდის სათაო ოფისები მდებარეობს ქ. ბერლინსა და ქ. ბონში. ფონდის ფილიალები წარმოდგენილია 90-მე მეტ ქვეყანაში და საქმიანობას ახორციელებს 100-ზე მეტ ქვეყანაში. ქ. თბილისში მდებარე საქართველოს და სამხრეთ კავკასიის წარმომადგენლობა კოორდინაციას უწევს ფონდის საქმიანობას საქართველოში, სომხეთსა და აზერბაიჯანში. ფრიდრიხ ებერტის ფონდის მიზანია დემოკრატიის, მშვიდობისა და სოციალური სამართლიანობის ხელშეწყობა პოლიტიკური დიალოგის, განათლებისა და კვლევის გზით.

Elizbar Eristavi Energy Training Center existing under the Georgian National Energy and Water Supply Regulatory Commission (GNERC) made a presentation on the results of the Project “Determining the Level of Awareness on the Issues of Regulation in the Electricity, Natural Gas and Water Supply Sectors and Carrying Out Needs Assessment”. The Project partner is Friedrich Ebert Stiftung.
The goal of the project “Determining the Level of Awareness on the Issues of Regulation in the Electricity, Natural Gas and Water Supply Sectors and Carrying Out Needs Assessment” is to assess the needs in the energy and water supply sectors, raise the level of awareness in terms of regulation, highlight the specific needs of different target audience, raise awareness in this direction, reveal mechanisms needed to improve professional qualifications. The research within the project was conducted in Tbilisi, Kutaisi, Batumi and Mtskheta.
The implementation of the project created an effective and sustainable opportunity to identify the main trends, problems and needs in the energy and water supply sectors, on the basis of which a recommendatory action plan of solutions and mechanisms to increase the level of awareness was developed.
The purpose of the Elizbar Eristavi Energy Training Center existing under the Georgian National Energy and Water Supply Regulatory Commission is to raise public awareness of ongoing issues in the electricity, natural gas and water supply sectors, to implement special training courses/programs for the professional development and qualification improvement of employees and other stakeholders in the mentioned sectors, to determine the priority directions of activities, to exchange experience and knowledge among stakeholders, to conduct research, to prepare scientific-educational projects, to create an information base and organize thematic conferences. At the moment, various training courses are being held at the Center.
The Friedrich Ebert Stiftung (FES) is a non-profit, German political organization based on the values of social democracy. The foundation was established in 1925 and is named after the first democratically elected president of Germany, Friedrich Ebert. The head offices of the Friedrich Ebert Stiftung are located in Berlin and Bonn. Branches of the fund are represented in more than 90 countries and carry out activities in more than 100 countries. The representative office of Georgia and the South Caucasus in Tbilisi coordinates the activities of the Foundation in Georgia, Armenia and Azerbaijan. The goal of the Friedrich Ebert Stiftung is to promote democracy, peace and social justice through political dialogue, education and research.