ენერგეტიკის სასწავლო ცენტრმა ვიშეგრადის საერთაშორისო ფონდის მხარდაჭერით პროექტის აქტივობების განხორციელება დაიწყო
ვიშეგრადის საერთაშორისო ფონდის (IVF) მხარდაჭერით, საქართველოს ენერგეტიკისა და წყალმომარაგების მარეგულირებელ ეროვნულ კომისიასთან (სემეკ) არსებულმა ენერგეტიკის სასწავლო ცენტრმა  დაიწყო პროექტის განხორციელება სახელწოდებით: „ვიშეგრადის ქვეყნების გამოცდილების გაზიარება კომუნალური მომსახურების რეგულირების შესახებ“.
პროექტის პარტნიორები არიან: სლოვაკეთის საგარეო პოლიტიკის ასოციაციის კვლევითი ცენტრი (RC SFPA) (სლოვაკეთი), კარლის უნივერსიტეტის გარემოსდაცვითი ცენტრი (ჩეხეთი), ფონდი "პარტნიორები კლიმატისთვის" (P4C) (პოლონეთი).
------------
ვიშეგრადის საერთაშორისო ფონდი  (IVF)
ვიშეგრადის საერთაშორისო ფონდი (IVF) ახორციელებს რეგიონული თანამშრომლობის მხარდაჭერას სამოქალაქო საზოგადოების ორგანიზაციებს შორის ურთიერთობების გაღრმავების, იდეების გაცვლისა და ურთიერთთანამშრომლობის ხელშეწყობის მიზნით. ფონდი მხარს უჭერს  ცენტრალურ ევროპაში ევროპული ღირებულებების პოპულარიზაციას, ისწრაფვის გააძლიეროს კავშირები უკეთესი მომავლის შექმნისთვის.
ელიზბარ ერისთავის ენერგეტიკის სასწავლო ცენტრი
ელიზბარ ერისთავის ენერგეტიკის სასწავლო ცენტრი (ENTC), რომელიც დაარსდა საქართველოს ენერგეტიკისა და წყალმომარაგების მარეგულირებელი ეროვნული კომისიის (სემეკ) მიერ, აძლიერებს დაინტერესებული მხარეების შესაძლებლობებს ელექტროენერგიის, ბუნებრივი გაზის, წყალმომარაგებისა და მელიორაციის სექტორებში. საგანმანათლებლო პროგრამების, ცნობიერების ამაღლებისა და ცოდნის გაცვლის გზით ცენტრი პასუხობს სექტორებში არსებულ გამოწვევებს, ხელს უწყობს თანამშრომლობას და იყენებს ინოვაციურ ინსტრუმენტებს  ქვეყნის ენერგეტიკული მომავლის გაძლიერებისათვის.
პროექტის პარტნიორები:
სლოვაკეთის საგარეო პოლიტიკის ასოციაციის კვლევითი ცენტრი (RC SFPA)
სლოვაკეთის საგარეო პოლიტიკის ასოციაციის კვლევითი ცენტრი (RC SFPA) ბრატისლავაში დაფუძნებული ანალიტიკური ცენტრია, რომელიც ხელს უწყობს ინფორმირებულ საგარეო პოლიტიკას დამოუკიდებელი კვლევის, აქტიური დებატებისა და გადაწყვეტილების მიმღებთათვის, პრაქტიკული რეკომენდაციების მეშვეობით. კრიტიკული ანალიზის გამოყენებით და საზოგადოების ჩართულობით, ორგანიზაცია აქვეყნებს მრავალფეროვან პუბლიკაციებს, მასპინძლობს საერთაშორისო ექსპერტთა ფორუმებს და აძლიერებს მომავალ თაობებს, რათა გაუმკლავდნენ გლობალურ გამოწვევებს.
კარლის უნივერსიტეტის გარემოსდაცვითი ცენტრი, ჩეხეთი
კარლის უნივერსიტეტის გარემოსდაცვითი ცენტრი, როგორც კარლის უნივერსიტეტის ნაწილი, არის წამყვანი დაწესებულება გარემოსდაცვითი კვლევის სფეროში, რომელიც საქმიანობას ახორციელებს სოციალურ-ეკონომიკური მიმართულებით. ცენტრი უზრუნველყოფს საკონსულტაციო და საექსპერტო მხარდაჭერას, როგორც უნივერსიტეტის თანამშრომლებისა და სტუდენტებისთვის, ასევე ფართო საზოგადოებისთვის გარემოსდაცვით და ენერგეტიკის ეკონომიკის სფეროში მდგრადობის ინდიკატორებისა და განათლების მხარდაჭერისთვის, პროეკოლოგიური ქცევის ჩამოყალიბებისთვის.
ფონდი "პარტნიორები კლიმატისთვის" (P4C), პოლონეთი
ფონდი "პარტნიორები კლიმატისთვის" (P4C) მოქმედებს, როგორც აქტივატორი პოლონეთსა და მის ფარგლებს გარეთ ნეიტრალური  კლიმატის მომავლის შექმნის მიზნით. მხარდაჭერილი ინიციატივებით, რომელთა მიზანია CO2-ის ემისიების შემცირება, P4C ხელს უწყობს რეალურ ცვლილებებს ადგილობრივ და საერთაშორისო დონეზე. P4C მიისწრაფვის  მდგრადი მომავლის უზრუნველყოფისკენ.

With the support of the International Visegrad Foundation (IVF), the Energy Training Center under the Georgian National Energy and Water Supply Regulatory Commission (GNERC) has launched a project titled "Sharing the Experience of the Visegrad Countries on the Regulation of Utility Services".
The project is implemented in partnership with research institutions from Visegrad countries: the Research Center of the Slovak Foreign Policy Association (Slovakia), the Charles University Environment Center (Czech Republic), and the Partners for Climate Foundation (Poland).
------------
The International Visegrad Fund (IVF) supports regional cooperation between civil society organizations to advance their relations, exchange and share ideas and promote mutual understanding. When promoting European values in Central Europe, IVF works towards a better-connected future.
The Elizbar Eristavi Energy Training Center (ENTC), founded by the Georgian National Energy and Water Supply Regulatory Commission (GNERC), empowers stakeholders in the electricity, natural gas, and water supply sectors. Through education, awareness raising, and knowledge exchange, the Center tackles industry challenges, fosters collaboration, and drives innovation for a brighter energy future.
The Research Center of the Slovak Foreign Policy Association (RC SFPA), a Bratislava-based think-tank, promotes informed foreign policy through independent research, thought-provoking debate, and practical recommendations for decision-makers. Founded on a commitment to critical analysis and public engagement, they offer diverse publications, host international expert forums, and empower future generations to navigate the complexities of global affairs.
The Charles University Environment Center, as a part of Charles University, is the leading institution in environmental research, especially its socio-economic aspects. The Center provides advisory and expert support in the area of sustainable indicators and education, pro-environmental behaviour, and environmental and energy economics to the staff and students of the University as to the general public.
The Partners for Climate Foundation (P4C) serves as a catalyst for Poland and beyond on the crucial journey to climate neutrality. By sparking and supporting initiatives that curb CO2 emissions, P4C ignites tangible change on local and international levels. Driven by a vision of a healthier, more prosperous world, P4C relentlessly pursues a sustainable future for all.