ენერგეტიკის სასწავლო ცენტრს, სემეკსა და დიპლომატიურ სასწავლო და კვლევით ინსტიტუტს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა
ელიზბარ ერისთავის სახელობის ენერგეტიკის სასწავლო ცენტრს, საქართველოს ენერგეტიკისა და წყალმომარაგების მარეგულირებელ ეროვნულ კომისიას, საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტროს ლევან მიქელაძის სახელობის დიპლომატიურ სასწავლო და კვლევით ინსტიტუტს შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა.
შეთანხმებას ხელი მოაწერეს სემეკის თავმჯდომარემ დავით ნარმანიამ, დიპლომატიური სასწავლო და კვლევითი ინსტიტუტის დირექტორმა ირინე დახუნდარიძემ და ენერგეტიკის სასწავლო ცენტრის დირექტორმა ნუგზარ ბერიძემ.
მემორანდუმის მიზანია დიპლომატიის სფეროში სემეკისა და ენერგეტიკის სასწავლო ცენტრის თანამშრომლების ცნობიერების ამაღლება, მემორანდუმის მხარეებს შორის ერთობლივი პროფესიული, სასწავლო-საგანმანათლებლო და კვლევითი პროექტების, პროგრამების, კურსების, სხვადასხვა აკადემიური ღონისძიებების დაგეგმვა და განხორციელება.

A Memorandum of Cooperation was concluded between GNERC, the Diplomatic Training and Research Institute and the Energy Training Center
A Memorandum of Cooperation was signed between the Georgian National Energy and Water Supply Regulatory Commission (GNERC), Levan Mikeladze Diplomatic Training and Research Institute of the Ministry of Foreign Affairs of Georgia and Elizbar Eristavi Energy Training Center operating at GNERC.
The Memorandum was signed by GNERC Chairman - Davit Narmania, the Director of the diplomatic training and research institute - Irine Dakhundaridze and the Director of the Energy Training Center - Nugzar Beridze.
The purpose of the Memorandum is to raise awareness of GNERC and Energy Training Center employees in the field of diplomacy, to plan and implement joint professional, educational and research projects, programs, courses, various academic events.