მომხმარებელთა უფლებების საზოგადოებრივი დამცველის მოვალეობის შემსრულებელი
ნინო გულეიშვილი პროფესიით იურისტია. მას წარჩინებით აქვს დამთავრებული ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტი. იგი არის გრ. რობაქიძის სახელობის უნივერსიტეტის, სამართალმცოდნეობის დოქტორანტი.
2005-2007 წლებში ნინო გულეიშვილი მუშაობდა საქართველოს იუსტიციის სამინისტროს ქუთაისის საპასპორტოში, სამოქალაქო აქტების რეგისტრაციის განყოფილების მრჩევლად. 2007-2009 წლებში იგი იყო საქართველოს ფინანსთა სამინისტროს დასავლეთ სამმართველოს იურიდიული სამმართველოს უფროსის მოადგილე. ნინო გულეიშვილი 2008 წლიდან  საქართველოს ენერგეტიკის და წყალმომარაგების მარეგულირებელი ეროვნულ კომისიასთან არსებული მომხარებელთა ინტერესების საზოგადოებრივი დამცველის აპარატში, სხვადასხვა დროს იკავებდა ენერგოომბუდსმენის მოვალეობის შემსრულებლისა და უფროსი თანაშემწის, რეგიონული წარმომადგენლის პოზიციებს.
ნინო გულეიშვილი 2024 წლიდან ასრულებს მომხმარებელთა ინტერესების საზოგადოებრივი დამცველის მოვალეობას.
ნინო გულეიშვილს აქვს მრავალწლიანი პედაგოგიური გამოცდილება. 2015 წლიდან იგი ასწავლის ადმინისტრაციულ სამართლის აკაკი წერეთლის სახელობის სახელმწიფო უნივერისტეტში მიწვეული ლექტორის სტატუსით. იგი წლების განმავლობაში იყო სსიპ ზურაბ ჟვანიას სახელობის სახელმწიფო ადმინისტრირების სკოლაში ადმინისტრაციული სამართლის ტრენერი და სახელმწიფო ენის პროგრამის დარგობრივი მიმართულების, იურისპრუდენციის კურსის ექსპერტ კონსულტანტი. ამავე სკოლაში დღემდე არის  პროგრამების განვითარების კონსულტანტი.

Acting Public Defender of Consumer Rights
Nino Guleishvili is a lawyer by profession. She graduated with honors from the Faculty of Law of Ivane Javakhishvili Tbilisi State University. She is a doctoral student in law at Grigol Robakidze University.
In 2005-2007, Nino Guleishvili worked as an advisor in the Civil Acts Registration Unit at the Kutaisi Passport Office of the Ministry of Justice of Georgia. In 2007-2009, she served as Deputy Head of the Legal Division of the Western Department of the Ministry of Finance of Georgia. Since 2008, Nino Guleishvili has been working at the Office of the Public Defender of Consumer Interests operating under the Georgian National Energy and Water Supply Regulatory Commission, where she held the positions of Acting Energy Ombudsman, Senior Assistant, and Regional Representative.
Nino Guleishvili has been the Acting Public Defender of Consumer Interests since July 2024.
Nino Guleishvili has many years of teaching experience. Since 2015, she has been teaching administrative law at Akaki Tsereteli State University as a visiting lecturer. For years, she has been an administrative law trainer at Zurab Zhvania School of Public Administration LEPL, an expert consultant for the sectoral direction of the state language program of the same school, a jurisprudence course and a program development consultant.