სემეკის იურიდიული დეპარტამენტის დირექტორის მოადგილე
გიგა ადამია 2020 წლიდან საქმიანობს სემეკში, იურიდიულ დეპარტამენტში. სხვადასხვა პერიოდში საქმიანობდა საქართველოს კონკურენციის სააგენტოში, სავაჭრო-სამრეწველო პალატაში, იყო სახელმწიფო შესყიდვებთან დაკავშირებული დავების განხილვის საბჭოს წევრი.
იგი ფლობს სამართლის დოქტორის აკადემიურ ხარისხს. სადისერტაციო ნაშრომი შესრულებული აქვს კონკურენციის სამართლის მიმართულებით.
გიგა ადამიას დამთავრებული აქვს თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტი, კიოლნის უნივერსტიტეტი (LLM), ნიუ ვიჟენ უნივერსიტეტის იურიდიული ფაკულტეტი. მიღებული აქვს არაერთი სტიპენდია.

The chief specialist of GNERC's legal department
Since 2020, Mr. Giga Adamia has been working at GNERC, in the legal department. In different periods, he worked in the Georgian National Competition Agency, the Georgian Chamber of Commerce and Industry, and was a member of the Board of Review of Disputes Related to State Procurement.
He is a PhD student of Tbilisi State University, Faculty of Law. His field of research is competition law.
Mr. Giga Adamia graduated from Tbilisi State University Faculty of Law, University of Cologne (LLM), New Vision University Faculty of Law. He has received a number of scholarships.