პროფესიით ეკონომისტია. მინიჭებული აქვს ეკონომიკის აკადემიური დოქტორის ხარისხი. სხვადასხვა პერიოდში ხელმძღვანელობდა და მონაწილეობას იღებდა ენერგეტიკის სექტორის განვითარების მიმართულებით საერთაშორისო და ადგილობრივ პროექტებში.
დავით ნარმანია არის 42 სამეცნიერო და კვლევითი ნაშრომის ავტორი, 48  ნაშრომის თანაავტორი. იგი დღემდე აგრძელებს სამეცნიერო საქმიანობას.
2012 წლიდან დღემდე არის ივ. ჯავახიშვილის სახელობის თბილისის სახელმწიფო უნივერსიტეტის პროფესორი, მენეჯმენტისა და ადმინისტრირების კათედრის გამგე, კითხულობს ლექციებს ბიზნეს-რისკების მართვისა და ბიზნეს-გარემოს რეგულირების მიმართულებით.
2014-2017 წლებში იყო ქ. თბილისის მერი, 2012-2014 წლებში  - საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრი.
2019 წლიდან დღემდე არის საქართველოს ენერგეტიკისა და წყალმომარაგების მარეგულირებელი ეროვნული კომისიის თავმჯდომარე.

Director of The Center
Economist by profession. He has been awarded with the academic degree of Doctor of Economics. In different periods, he led and participated in international and local projects in in relation to the energy sector development.
Davit Narmania is the author of 42 scientific and research papers, co-author of 48 papers. He continues his scientific activities till present.
Since 2012 till today, Mr. Narmania is the Head of the Management and Administration Department, a Professor at the Ivane Javakhishvili Tbilisi State University, he delivers lectures on business risk management and business environment regulation.
In 2014-2017, Mr. Narmania was a Mayor of Tbilisi, while in 2012-2014 – the Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia.
Since 2019 to Present Davit Narmania is a Chairperson of Georgian Energy and Water Supply Regulatory Commission.